Synonyma

1.6.2019

Efektivnější výběr partnera či osoby z číselníku partnerů.

Jména mnoho partnerů se bohužel shodují v počátečních písmenech či celých slovech (např. firmy začínající slovem "Bohemia"). To ve svém důsledku vede při inkrementálním hledání ke ztížení nalezení toho správného partnera. Uživatel musí zadat více písmen aby zúžil vyhledanou množinu partnerů s názvem odpovídajícím zadanému řetězci. A většinou je ten nejfrekventovaněji používaný partner až na konci vyhledané množiny.

Proto byla zavedena možnost evidovat u lidí i firem tzv. synonyma kam si lze zadat speciální název pro každého často využívaného partnera, který nebude podobný jako jiná jmeéna. Vyhledávací nástroje lze nastavit tak, aby při vyhledání dle jména prefererovala synonyma pžed skutečnými názvy firem a lidí.

Například máme firmy Bohemia Marketis a.s., Bohemia Energo a.s., Bohemia Profi s.r.o.. Nejčastěji použitým partnerem je ale posledně jmenovaný. Stačí u něho zadat jako jeho synonymum "Profi". Výsledcích hledání při zadání řetězce "Pro" vyjede mezi prvními "Profi (Bohemia Profi s.r.o.)".