Propojení ERP EPASS® s dealerským systémem provozovaným na WWW

Propojení bylo realizováno pro společnost zastupující velkého zahraničního výrobce automobilů a motocyklů. Tato společnost má v ČR vybudovanou síť dealerů. Evidence a specifikace vyráběných vozidel, jejich objednávání u výrobce, skladování, dodávky dealerovi a fakturace jsou zpracovány centrálně v ERP EPASS®. Dealeři používají Dealerský IS - webovou aplikaci, do které zaznamenávají objednávky vozidel, a prostřednictvím které jsou informování o průběhu plnění svých objednávek.

Požadavky na řešení

Dealery je třeba prostřednictvím webové aplikace průběžně informovat o disponibilních modelech a jejich variantách výbavy a barev, a o stavu dodávek objednaných vozidel. Je také požadováno přímé propojení Dealerského IS s fakturačním modulem a skladovou evidencí ERP EPASS®.

Řešení

Propojení ERP EPASS® s Dealerskou webovou aplikací je realizováno on-line, stále běžící webovou službou.

Podrobný popis typů a modelů nabízených vozidel je udržován v ERP EPASS® a přenášen do databáze Dealerského IS. Dealer má možnost vybrat požadovaný model a vytvořit ve webové aplikaci objednávku.

Po naskladnění nové dodávky vozidel pracovník v centrále zastoupení čte přímo v ERP EPASS® z databáze Dealerského IS nevyřízené objednávky dealerů. Pro vybranou objednávku se na jeho pokyn automaticky vytvoří v ERP EPASS® faktura na dealera s položkou s požadovaným modelem a barvou. Na faktuře vybere uživatel z disponibilních skladových zásob konkrétní vozidlo, které bude expedováno dealerovi. Uzavřením faktury se vozidlo vyskladní a dealer je na webu v Dealerském IS informován o uskutečnění dodávky. Faktura je k dispozici dealerovi v Dealerském IS ve formátu pdf, soubror s fakturou je přitom uložen v ERP EPASS®, odkud si jej dealer může stáhnout. Faktura je pro Dealerský IS dostupná prostřednictvím webové služby. Na Dealerském IS se dealerovi také průběžně ukazuje stav úhrad jednotlivých faktur.

Závěr

Jedná se o příklad centralizace obchodního procesu v robustním ERP systému a jeho on-line propojení s rozsáhlou sítí uživatelů webové aplikace.